České přístavy, a.s. - Výstavba na pozemcích ČP
České přístavy, a.s.České přístavy, a.s.Výstavba na pozemcích ČP

Výstavba na pozemcích ČP

clanky/pristavy-13Pro oblast Prahy 7 má zásadní význam spolupráce Českých přístavů se skupinou Lighthouse Group, www.lighthousegroup.cz, hlavním investorem do pozemků Českých přístavů, a.s., na území pražských Holešovic.

Lokalita pozemků společnosti České přístavy v pražských Holešovicích se stala dynamicky se rozvíjející lokalitou a má prioritní postavení pro realizaci projektů skupiny Lighthouse, především vzhledem ke své dobré dostupnosti centra. V rámci pilotní stavby jednoho z nejvýznamnějších evropských projektů, projektu revitalizace přístavu Holešovice, výstavby komplexu administrativních budov, byla již na levém břehu Vltavy v Praze 7 – Holešovicích realizována výstavba budovy Lighthouse – Tower. V rámci tohoto projektu v Holešovicích je na místě původního pražského přístavu plánována výstavba dalších administrativních budov a obchodních komplexů, dále také luxusní rezidenční čtvrti s jachetním kotvištěm s názvem Prague Marina. Na již dokončenou výstavbu pilotní budovy Lighthouse Tower a současně probíhající výstavbu rezidenčního projektu Prague Marina navazuje plánovaný projekt Prague Marina Office Center, který je budoucí součástí pokračující revitalizace holešovického přístavu. Unikátní byty nad jachetním přístavem v centru Prahy tak nabízíme k pronájmu. Původní památkově chráněné budovy nabídneme jako penzion a restauraci.

Společnost České přístavy, a.s. taktéž spolupracuje se skupinou Lighthouse na vizi dalšího rozvoje a investic do pozemků, které tvoří smíchovský přístav, a které jsou součástí většího rozvojového území Praha Smíchov – jih. Pro tyto mimo jiné platí stavební uzávěra, která neumožňuje změny územního plánu před schválením urbanistické studie, jejímž zadavatelem je příslušná městská část. Dosud byl zpracován a podán návrh na změnu územního plánu, který by umožnil výstavbu zhruba 40 až 50 tisíc metrů čtverečních bytových a nebytových prostor podél ulice Strakonická. Pozemky na Císařské louce leží v záplavovém území, které neumožňuje další stavební rozvoj. V plánu je zde zřízení parkové odpočinkové zóny. Ochranné bariéry v obou přístavech jsou zachovány.

clanky/pristavy-14Více informací o projektech, Prague Marina najdete na stránkách:
www.praguemarina.cz
www.lighthouse-prague.cz
www.zelene-mesto.cz

Společnost České přístavy nabízí v lokalitě Pardubicka plochy o výměře cca 10.000 m². Plochy jsou dispozičně upravené pro služby kontejneroé Díky zavlečkování překladiště poskytuje areál možnosti bezproblémového odbavování kontejnerových vlaků. Pronájem ploch je možný včetně poskytování logistických služeb či samostatné jako logistický areál.

V lokalitě měst Kolín a Pardubic, nabízíme pozemky pro rekreační či logistické využití, případně pro záměry bytové výstavby.